-->

30 Ekim 2015 Cuma

H.G.Wells - Dünyanın Sonuna Doğru (kurgu-Bilim dizisi 2)

Kitap Adı:Dünyanın Sonuna Doğru
Yazar:H.G.Wells
Yayınevi:Başkan Yayınları.(Kurgu-Bilim Dizisi:2)
Baskı Tarihi:1983
Sayfa:152
Format:Epub,Pdf.
Kaynak:Kendi taramam (niggerman taraması)
Açıklama:İlk önce Buradan üye olunuz...Sonra aşağıdaki linke tıklayarak kitabı indirebilirsiniz.
İndirme Linki:H.G.Wells - Dünyanın Sonuna Doğru
Not:Kitap pdf olarak eksiksiz ve tam metindir.Epub olarak bazı kısımlarda noksanlıklar olabilir.Ancak bu okumaya engel değildir.Düzeltme işi çok vakit aldığından ilerde düzeltme imkanı olursa o şekilde tekrar paylaşıma açabilirim.Hayırlı okumalar.Yorumunuzu esirgemeyiniz.Ve beğendiyseniz beğen tuşuna basıp paylaşınız.
Kitap Hakkında:... Hayretten bağırdım. Diğer dört canavarı düşünmedim bile. Tüm dikkatim bana en yakın olan bu canavarın üzerinde toplanmıştı. Çalıların arkasındaki silahlardan ateşlenen mermilerden biri canavarı bulmuştu. Canavar şaşırdı, çevresine dönmeye çalışırken, ikinci, üçüncü, derken dördüncü mermi de yerini bulmuştu. Son mermi yüzünde patlamıştı. Yaratık sendeledi, fakat hemen yere düşmedi. Sarhoş bir insan gibi yalpalamaya başladı. Dengesini tekrar kurdu. Shepperton yönüne doğru seyirtti. Fakat bir süre sonra yine sallandı, yalpaladı ve Shepperton kulesine çarptı. Bu çarpma sonucunda kule parça parça oldu. Derken birden korkunç bir gürültü duyduk. Canavar yere devrilmişti...
Benim Notum:Kitabın orijinal adı ''The War of the Worlds''tur.Günümüzde bir çok baskısı mevcuttur.Çeşitli zamanlarda bir kaç defa filmide çekildi.1953 ve 2005'tede ünlü yönetmen Steven Spielberg tarafından.Kitabın ilginçde bir anekdotu vardır.Konu ile ilgili okurlar zaten biliyordur.Burada kısaca izah edeyim;Ünlü yönetmen ve oyuncu Orson Wells,1938 yılında kurucusu olduğu mercury tiyatrosu ile radyo tiyatrosu hazırlıyordu.Bizdede tv nin olmadığı zamanlarda oldukça revaçtaydı bu format.Hatırlayanlar vardır eskilerden.Neyse orson Wells bu programda her hafta bir ünlü romanı radyo tiyatrosu şeklinde dinleyicilere hazırlıyorlar.1938'in bir haftasındada üstte paylaşıma sunduğum kitabı yayınlamaya karar verdiler.Ancak Wells romanda anlatılanların bir haber bülteni gibi yayınlanmasına karar verdi.Program konuğuda bir gökbilimciydi.İlk yaptığı anons Mars'tan göktaşı yağdığı şeklindeydi.Bunların ülkenin çeşitli yerlerine düştüğü söylendi.Artı bir çiftliğe düşen bu taşlar hakkında çiftlik sahibiyle röportaj yapıldığı ve bilinen hiçbir nesneye benzemediği iletildi dinleyicilere.Arkasından daha ayrıntılı olaylar yayınlandı.Bu nesnelerden duyargaları olan varlıkların çıktığı tanıklarla dinleyicilere iletildi.Halk bu aşamadan sonra paniğe kapıldı.Her tarafta kaos.Dışarda kaçan kaçana.En sonunda ordu duruma el koydu ve bunun sadece bir tiyatro olduğu söylendi.
Siteyi beğendiyseniz katkıda bulunun,üye olun,beğen butonlarını kullanın.Buradan üye olunuz...

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder