-->

19 Kasım 2015 Perşembe

Philip K.Dick - Bıçak Sırtı

Kitap Adı:Bıçak Sırtı (Do Androids Dream of Electric Sheep)
Yazar:Philip K.Dick
Yayınevi:Kavram Yayınları BilimKurgu:7
Baskı Tarihi:Ocak 1996
Sayfa:197
Format:Epub,Pdf.
Kaynak:Kendi taramam (niggerman taraması)
Açıklama:İlk önce Buradan üye olunuz...Sonra aşağıdaki linke tıklayarak kitabı indirebilirsiniz.
İndirme Linki:Philip K.Dick - Bıçak Sırtı
Not:Kitap pdf olarak eksiksiz ve tam metindir.Epub olarak bazı kısımlarda noksanlıklar olabilir.Ancak bu okumaya engel değildir.Düzeltme işi çok vakit aldığından ilerde düzeltme imkanı olursa o şekilde tekrar paylaşıma açabilirim.Hayırlı okumalar.Yorumunuzu esirgemeyiniz.Ve beğendiyseniz beğen tuşuna basıp paylaşınız.
Kitap Hakkında:Genç kadın elini uzattı. “Ben Rachael Rosen. Siz de Bay Deckard olmalısınız.” Rick kendine uzatılan eli sıktı. “Bu benim fikrim değildi.” “Evet. Dedektif Bryant bize açıkladı. Ama siz resmi olarak polis teşkilatındansınız. Teşkilat da bizim ünitemizin halkın yararına olduğunu düşünmüyor.” Rachael onu muhtemelen takma olan kirpiklerinin arasından süzüyordu. “İnsana benzeyen bir robotun herhangi bir makineden farkı yoktur. İnsana yararlı ya da zararlı olabilir. Yararlı olduğu durumlar, bizi ilgilendirmiyor.” “Fakat zararlı olduklarında devreye giriyorsunuz. Sizin bir avcı olduğunuz doğru mu Bay Deckard?” Rick omuz silkti. “Bir androidi savunmasız yakalayıp sizin deyiminizle (emekliye ayırmak) sizin için çok kolay bir şey olmalı.”
Bir kaç not;Romanın ünlü yönetmen Ridley Scott tarafından 1982 yılında ''Blade Runner'' adıyla filmi de çekildi.Başrolde Harrison Ford vardı.O seneler eleştirmenlerden çok fazla olumlu eleştiri almamış olan film,ilerleyen senelerde bilimkurgu meraklılarınca özellikle video kaset furyasında kült mertebesine erişmiştir.Filmin müziğinide ünlü new age sanatçısı Yunanlı Vangelis yapmıştır.Dinlemenizi tavsiye ederim.

1 yorum :

  1. Yine harika paylaşımlarla bizleri mutlu etmeye devam ediyorsunuz. Çok teşekkür ederim, o güzel yüreğinize sağlık...

    YanıtlaSil